Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları kaplamalar problem kompozit ya da kaplamalarla çözülemediğinde hasarlı dişler için mükemmel çözümlerdir. Zirkonya kronları tıpkı doğal dişler gibi göründükleri için bir hayli estetiktir. Hipoalerjeniktir ve herhangi bir metal içermez, bu sebeple metal intoleransı olan hastalar için ideal bir seçimdir. Malzeme kuvvetli ve mukavemetlidir. Zirkonya kronları özel, bilgisayarlı bir CAD-CAM sisteminde yapılır.

Hazırlık süreci nerdeyse bütünüyle otomatikleştirilmiştir. Kliniğimizde zirkonyum kaplamaların hazırlanmasında yalnızca üstün nitelikli malzemeler kullanıyoruz.

Zirkonyum Diş Fiyatları
Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum fiyat neye bağlı?

Zirkonyum kaplamaların maliyeti, işlemin karmaşıklığına ve kullanılacak olan malzemelere bağlıdır. Aşağıda, farklı değiştirme türleri için üç yaygın örnek bulacaksınız (tek kron, üç birimli köprü, tam köprü). Fiyat, değiştirilen diş sayısına bağlı şekilde değişir (bizim tahminimiz bireysel ihtiyaçlara bağlı şekilde gerekli olabilecek diğer tedavileri içermez).

Tek bir zirkonya fiyatı

Kuronlar, dişin dişeti çizgisinin üstündeki kısmına ya da bir diş implantı üzerine yerleştirilen bir diş restorasyon türüdür .

Üç üniteli bir köprü için zirkonya kronlarının maliyeti bir köprü, iki ya da daha fazla kurondan oluşan bir diş restorasyonudur. Kısmi ya da tam restorasyonlar için kullanılabilirler, fakat her koşulda stabilitelerini sağlamak amacıyla en az iki noktada desteklenmeleri gerekir. Köprüler genelde doğal dişlerle desteklenir fakat implantlar (yapay kökler) üzerine de bayanlar kulübü yerleştirilebilirler .

Sadece bir dişin eksik olması halinde, iki komşu diş köprüyü desteklemek için dayanak olarak kullanılabilir. İki destek dişinin hazırlanması ve redüksiyonunun ardından bir ölçü alınır ve ardından üç üniteli köprünün oluşturulması için alçı laboratuvara gönderilir. Köprünün orta birimi, eksik dişin yerini alır ve iki bitişik birim, stabilite için hazırlanan dişlere sabitlenir. Köprü özel bir diş çimentosu ile dişlere yapıştırılır.

Tam bir zirkonya köprünün fiyatı
Hastanın dişlerinin büyük bir bölümü ya da tamamı eksikse ya da dişleri estetik açıdan eksikse tam köprü ideal bir çözüm olabilir. Hastanın hiç dişi yoksa, köprünün implantlara yerleştirilmesi gerekir (implant ve abutmentlerin maliyeti aşağıda belirtilen tahminlere dahil edilmemiştir. İmplantların maliyeti hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın ).

Zirkonya kronları yüksek nitelikli, dayanıklı ve estetik restorasyonlardır. Kronların rengi doğal dişlere mükemmel uyum sağlar. Zirkonya kronları biyolojik olarak uyumludur ve metal alerjisi olan hastalar için iyi bir seçimdir.

Zirkonyum kaplamaların avantajları

 • Güçlü malzeme
 • Dayanıklılık
 • Doğal görünüm
 • CAD-CAM teknolojisi sayesinde mükemmel uyum
 • Biyouyumlu
 • Metal içermez

Bu da zirkonyum kaplamanın en iyi estetik etkiye sahip olduğunun bir kanıtıdır ki bu da özellikle kuronların ağız önündeki dişin üzerine veya doğal bir dişin yanına yerleştirileceği zaman en önemli faktördür.

Zirkonyumun mukavemeti, metal çerçevesiz kuron üretmeyi de mümkün kılar, bu önemlidir çünkü bu, zirkonyum kronların doğal dişlerden doğru biçimde ayırt edilmesini imkansız hale getirecektir.

Zirkonyum kaplamaların en güzel yanı, şekil ve renklerinin beraberinde boyutlarının da belirlenerek hastaların daha doğal bir gülüşe kavuşabilmesidir.

Diğer diş estetiği tedavilerinin bir başka avantajı da biyouyumlu olmaları ve dolayısı ile herhangi bir alerjik reaksiyon riski olmamasıdır. Nitekim Zirkonyum artık yalnızca diş hekimliğinde değil genel cerrahide de yaygın olarak kullanılıyor.

Zirkonyum tacını çoğu insan için biraz erişilemez kılan bir şey maliyettir. Zirkonyum, alışılmış malzemelerden biraz daha pahalıdır ve çoğu üretici, diğer malzemelerden yapılmış kuronlar oluşturmakla uğraşmaktadır. Daha uygun maliyetli bir ürün sunabilmek için daha düşük dereceli bileşikler kullandılar. Bununla beraber, daha hesaplı bir malzemeden yapılan kuronların, günlük kullanımdan kaynaklanan yıpranma ve aşınma ve yayanmak için yeterli esnekliğe sahip olmadığı ispatlanmıştır.

Zirkonya Diş nedir?

Zirkonya kronları yarı saydam, metal içermez,% 100 biyouyumludur, son derece dayanıklıdır ve dişlerinize iyi yapışır. Bunlar zirkonyum kronları günümüzün en popüler kron türlerinden biri yapar .

Biraz daha yüksek fiyatlara rağmen hem diş hekimleri hem de hastalar özellikle ön dişler için kullanmayı tercih ediyor .

İçindekiler

 • Zirkonya kronu metal içermez mi?
 • Zirkonya diş fiyatı ne kadar?
 • Zirkonyum kaplamaların avantajları
 • Zirkonyum kronlar ile porselen kronlar
 • Zirkonyum kronların dezavantajları
 • Zirkonya türleri
 • Zirkonya kronu nasıl hazırlanır?
 • Sıkça Sorulan Sorular